League of Legends

lol

League of Legends je MMO igrica koja drži titulu najigranije igrice u svijetu. Ako želite saznati zašto je toliko mnogo ljudi igra, pročitajte nešto u mome članku gdje iznosim svoja mišljenja o igrici i nešto općenito o njoj.

League of Legends je MMO (Massive Multiplayer Online), RTS (Real Time Strategy) igra koja danas slovi i jednom od najpopularnijih igara općenito. Riot Games,
tvrtka koja je napravila igru, tvrdi da se svaki dan prijavi oko 12 milijuna
igrača što nadmašuje sve današnje online igrice. Igrici sigurno dnevno pridonesem oko pet prijava dnevno jer je to igrica koju najviše igram.

Možete odabrati igru 5v5, gdje svaki tim ima 5 igrača i igru 3v3, gdje svaki tim ima 3 igrača. Postoje i još neke vrste igre, no ove dvije su najpopularnije. Meni je draža opcija 5v5 jer traje duže i možete igrati sa više prijatelja. U samoj igri upravljate sa jednim  od 113 "championa" (za vrijeme pisanja ovog članka ima ih 113). Ti championi se dijele ovisno o svojim sposobnostima. Na primjer, ako neki ima puno healtha, odnosno života, on je "tank", a ako ima velik napad, onda je on attack damage champion.  Meni su najdraži ability power championi koji isto tako imaju jak napad.

07 Kassadin

Pantheon OriginalSkin

Moj najdraži champion je Kassadin (čiju sliku možete vidjeti desno), a ovaj lijevo je Pantheon koji je također poprilično zabavan za igru.

Pravila igre su jednostavna: vi i vaši suigrači morate doći do neprijateljskog nexusa i uništiti ga. Igra mi se sviđa zato što je mogu igrati s prijateljima, a ako i igram sam, mogu upoznati nove ljude. Kad igram s prijateljima, često izgubim, ali nema veze jer se zabavimo.  Postoje i profesionalni timovi koji odlaze na turnire i  pobjedama osvajaju novce (naravno, prave novce). Nagrada na prošlom svjetskom prvenstvu je bio milijun dolara. Da, mnogo je to, ali kako biste postali profesionalac, morate imati dosta slobodnog vremena i neprestano vježbati. Moji prijatelji i ja namjeravamo napraviti team i okušati se u svijetu profesionalaca (naravno, kad stigne ljeto i kad budemo imali vremena).

Ako često igrate igrice, vjerojatno ste već čuli za League of Legends, tako da neću igricu opisivati u detalje, ali onima koji je nisu još isprobali, preporučujem da je probaju i to, ako je moguće, s prijateljima jer je mnogo zabavnije.