Prijaviti se mogu svi koji posjeduju AAI@EduHr elektronički identitet.

Naših osam godina

1 1 1 1 1 3.60 (Glasova: 20)

razredPRAVAOVA

Slaganje računala

1 1 1 1 1 3.11 (Glasova: 9)

Iluzije!

1 1 1 1 1 3.67 (Glasova: 3)

iluuuuuuuuuuuu   Iako se u doslovnom smislu termin iluzije odnosi na obmanu, privid, pričinjavanje, utvare, varke, neutemeljenu nadu ili tlapnju, umišljanje, zabludu, a zatim i maštarije, snove; fikcije, nedostižne ideale i netačno tumačenje, neobjektivno prosuđivanje stvarnosti, u praktičnoj psihologiji i psihijatriji ima svoja konkretniza značenja.

Planet Zemlja

1 1 1 1 1 3.67 (Glasova: 3)

jajajajajajajajajasjjaajZemlja je treći planet po redoslijedu udaljenosti od Sunca i najveći među unutarnjim planetima. Prosječno je od Sunca udaljen 149,6 milijuna kilometara, što se uzima kao astronomska jedinica. Zemljina putanja nije jako izdužena, numerički ekscrenititet Zemljine staze iznosi 0,016 79, zbog čega se Zemlja Suncu približi za 2,5 milijuna kilometara ili udalji za jednako toliko. Ekscentricitet se u 100 000 godina mijenja za iznos od približno 0,003 2 do 0,005 7. S vremenom se mijenja i položaj Zemljine staze u ravnini gibanja, pa godišnji progradni zakret perihela (pomicanje u smjeru ophoda oko Sunca), potaknut utjecajem planeta i relativističkim učinkom, iznosi 11,63".

111111111111111111111111111111Zemlja ima svojstvenu topografiju (71% kore prekriveno je vodom), ima atmosferu s dušikom i kisikom, te biosferu. Jedini je poznati planet koji ima oceane, atmosferu s mnogo kisika i živu geološku aktivnost. Do te raznolikosti, koju nema nijedan poznati drugi planet, došlo je u toku razvoja. U oblikovanju atmosfere, na primjer suštinsku ulogu imali su procesi u organskoj tvari. Posebno, morske agle izdvajaju iz atmosfere ugljikov dioksid i oslobađaju kisik. Promatrana iz daljine, Zemlja je modrikasti planet. Zemlja je planet na kojem živi čovjek i jedini nama poznati planet na kojem postoji život. Evolucionist smatraju da je Zemlja nastala prije otprilike 4,6 milijarda godina.

8.a

1 1 1 1 1 3.17 (Glasova: 6)

Knjige nisu za skupljanje prašine

1 1 1 1 1 2.78 (Glasova: 9)

knjigezastranicuOVABez brige, ne mislim na udžbenike. Knjige su oduvijek bile dostupne samo onima višeg statusa i materijalnih mogućnosti, no zbog brže proizvodnje danas su dostupne svima. Možda su izgubile cijenu, ali njihova je vrijednost ostala ista.

Scootanje!

1 1 1 1 1 4.00 (Glasova: 5)

ona 3 slikaScootovi, nekima bolje poznatiji kao romobil za trikove. Toj je extremni sport kojim se bavimo moji prijatelji i ja .Taj sport je jako zabavan i nije ga teško naučiti. Za one koji ne znaju što je to sada ću vam objasniti. Dakle, to je extremni sport baš kao skatanje i vožnja BMX-a .Ovaj sport nastao je otprilike 1996. godine, kada su na tržište došli prvi romobili na sklapanje. Tada ti romobili nisu bili dovoljno izdržljivi za sve trikove koje su tadašnji profesionalni vozači izmišljali i otkrivali. Nakon toga su na tržište došle kompanije kao Razor, Mad Gear i Grit koji su se natjecali tko će napraviti najbolje dijelove. Nekoliko godina kasnije i evo nas danas, vrijeme kada skoro u svakom skateparku možemo vidjeti bar jedan scoot (romobil). Za one koji žele znati više kliknite "Opširnije..."

Razredni zabavljači

1 1 1 1 1 3.33 (Glasova: 6)

clown-1ova   Naš razred na hodnicima rijetko tko može zaobići a da se ne nasmije (ili pak namršti), jer se zbog nas cijeli hodnik ori smijehom.

Sve je postalo intenzivnije ove godine, kad su trojica naših učenika (Vid Šalić, Karlo Jureša i Dominik Žinić) odlučila posvetiti svoju zadnju godinu ovdje komediji i tako omogućili da naš razred (ili njih; djeluje u oba slučaja) zapamte  svi profesori pa čak i oni koji nam ne predaju. Nije postojao niti jedan sat (pa čak ni sat kemije ili fizike) pod kojim ovaj hrabri trio nije odgovorio šalom na barem jedno retoričko pitanje profesora. Tako su uspjeli razred (i profesore) nasmijati i olakšati nam nastavak dana. Zasigurno su nas plasirali u listu najduhovitijih razreda u školi.

 

 

 


Zahvaljujemo im svim srcem.

Kako se 8.a zabavlja?

1 1 1 1 1 4.00 (Glasova: 5)

   Većina učenika se zabavlja igrajući igrice na mobitelu, no pojavio se novi trend, figget spinneri. Prije tjedan dana se na tržištu pojavila nova igračka koja izaziva ovisnost među mladima. Tu spravicu se može zavrtjeti i raditi trikove s njom. Neki je mogu vrtjeti na jednom prstu, neki na nosu, neki na čelu ili koljenu.

Znanost

1 1 1 1 1 2.78 (Glasova: 9)

science1   Kad netko kaže da mrzi/ne voli znanost, ne zna se na što  točno misli jer „znanost“ nisu samo prirodne znanosti, već i npr. lingvistika (znanost koja se bavi proučavanjem jezika) ili informatika. Ipak, u većini se slučajeva to odnosi na prirodne znanosti. No, zašto bi netko mrzio prirodne znanosti?

Sk8boarding (skejtanje)

1 1 1 1 1 3.40 (Glasova: 5)

imagessk8 copyBavim se ovim ekstremnim sportom od početka osmog razreda. Do sada znam par trikova. Skateboarding je naziv za ekstremni sport u kojem osoba (skejter) stoji na posebnoj dasci s kotačima na dvije osovine te pritom izvodi razne trikove.

Što učenici 8.a razreda slušaju?

1 1 1 1 1 2.60 (Glasova: 5)

musicmind

Postoje različite vrste glazbe. Od pop-a do rocka pa sve do naše, tj. hrvatske glazbe. Svatko ima različit ukus pa tako i učenici u ovome razredu. Većina razreda sluša pop, no uz to neki znaju slušati domaću glazbu, neki vole kpop što je pop no riječi pjesama su na korejskom. Neki vole rap pjesme. U rapu se riječi izgovaraju dosta sličim tonovima uz neki jednostavan ritam. U ovom razredu su i učenici koji su završili osnovnu glazbenu školu tako da oni ponekad znaju poslušati i koju klasičnu skladbu. Kada smo već kod glazbenih škola, jedna učenica svira violončelo, drugi učenik gitaru, a neki su odustali tokom školovanja. Dosta njih također voli i electro glazbu. Npr. pjesma „To The Stars“ od Brakena. Učenici koji slušaju rock vole pjesme od Royal Blooda npr. pjesma  „Lights Out“. Neki uživaju u starijoj glazbi koju izvode Etta James, The Killersi ili drugi. Kao što vidimo svi ti različiti ukusi se isprepliću pa dosta razreda sluša sve navedene vrste glazbe.

Školska godina 2020/21

S. Prije p. Poslije p.
1. 8.00-8.40 14.10-14.50
2. 8.50-9.30 14.55-15.35
3. 9.40-10.20 15.45-16.25
4. 10.25-11.05 16.35-17.15
5. 11.10-11.50 17.20-18.00
6. 11.55-12.35 18.05-18.45
7. 12.40-13.20  
8. 13.25-14.05  

hr/pocetna/prijavaRaspored ulaska u šk.

jpg Kalendar 2020/21

Streljački klub "Kustošija"