8.c razred

8.c_razred

8.c razred je od prvog dana vrlo složan. Prve četiri godine školovanja nam je bila učiteljica Jasminka Antolak-Škrbo, a kasnije od 5-8 razreda profesorica Tilda Raić-Ergović. Imali smo mnoge uspone i padove, ali smo sve to uspjeli  riješiti zajedno s našom razrednicom Tildom. Na svaki izlet smo s užitkom išli jer smo znali da će biti zabavno. Atmosfera u razredu je uvijek odlična. Katkad se pod satovima previše zabavljamo te znamo izluditi profesore, ali kako kažu stariji ljudi, „to je sve sastavni dio školovanja“. U dogovoru s našom razrednicom često smo pod satom razrednika donosili kolače i pričali o mnogim stvarima koje nas zanimaju.
Želim svim prijateljima iz razreda sve najbolje u budućnosti i nadam se da ćemo ostati u dobrim odnosima nakon osnovne škole.

Video o našem razredu

Ovo je video o našem razredu.

Rastanak

Svaki rastanak je težak. Sve je prošlo tako brzo, brže no što smo očekivali. Sjećam se kao da je bilo jučer kad smo bili mali klinci i željno smo iščekivali da odrastemo i završimo tu osnovnu školu. I sad smo napokon u osmom razredu, vrijeme rastanka već je tu i znam da će mi nedostajati sva ta naša zafrkavanja, zabavljanja, suze, smijeh, svađe, tužakanje i složnost. Na prvi pogled čini se da smo svi obične i normalne osobe. Ali, vjerujte nam da nismo, pa ipak smo mi iz Vrapča. Svi smo mi jedinstveni i posebni kad nas upoznate. Istina je da nismo bili najbolji razred na svijetu u proteklih osam godina, ali ipak nam neće biti lako zamijeniti staro društvo novim iz srednje škole. Na žalost, mnogi zaborave stare prijatelje iz „osnovnjaka", ali znam da kod nas neće biti tako. Svi mi se bojimo novih prijateljstava jer smo već navikli jedni na druge i pitamo se hoćemo li biti prihvaćeni u novoj sredini.

Sport i glazba

Naš razred je umjetnički i sportski razred. Troje nas planira krenuti stopama glazbe. Neki već idu u srednju glazbenu školu, a neki su još u osnovnoj. Uskladiti osnovnu školu i glazbenu vrlo je teško, ali kad se ima volje - može se sve. Neki smatraju da je glazbena škola  nešto sporedno, kao neka slobodna aktivnost, ali nije - to je škola, tamo imamo ocjene kao i u normalnoj školi. Profesori imaju razumijevanja za nas, a veliku ulogu igra naša razrednica. Neki učenici povjerenje profesora „daleko“ iskorištavaju i lažu im da imaju obaveza i kad nemaju. Smatram da za to zbilja nema potrebe jer tako štete sami sebi. Neki roditelji svoju djecu tjeraju da idu u glazbenu školu samo zbog svojih ambicija i snova da postanu ono što oni žele, ali to nije u redu jer djeca imaju svoj cilj i san koji žele sami ostvariti, a ne njihovi roditelji. Roditelji bi im trebali pružati podršku, a ne sputavati ih.

Školska malonogometna liga

Školska malonogometna liga započela je prije tri godine. Podijeljena je u dvije skupine. U prvoj skupini se natječu 5. i 6., a u drugoj 7. i 8. razredi. Trenutno je 7.b prvi na tablici, 8.a drugi, a 8.c treći. Na listi strijelaca vodi Ivan Peharec, koji igra za 8.c, sa 36 golova. Kada se natjecanje održava u školskoj dvorani, igra se formacijom 4+1, a kada se održava na školskom igralištu 5+1.

Krizma

Ove godine smo se krizmali i primili pečat dara Duha Svetoga. No prije same krizme smo se trebali dobro pripremiti. Na vjeronauk u crkvi smo išli od početka školske godine. Naš vjeroučitelj Leo nam je čitao zanimljive priče iz Biblije i nastojao nam sve objasniti što je bolje mogao.