Ovo smo mi

razred

Naš razred je vrlo poseban. Čini ga 27 učenika i razrednica Verica Savić. Svaki učenik je priča za sebe. Svatko ima neku svoju priču i svatko je poseban na svoj način. Neki su pametni, neki zabavni, neki problematični, smiješni itd. Vrlo smo složni i volimo se zabavljati. To profesore često živcira pa se lako naljute. Ne bih se čudila da svaki profesor koji uđe u naš razred pomisli: „Ovo nije razred, nego zološki vrt.“

Grofice 8.a

groficee1000

Kao i svake prijašnje, Grofice su i ove godine nastupile na školskom prvenstvu Grada Zagreba u odbojci.

Naša razrednica

razrednica

Naša raska, hmm. O njoj se ima mnogo toga reći. Profesorica je informatike i matematike, no više voli matematiku. Dobra je profesorica i to se vidi po znanju djece i po natjecanjima na koje idu njeni učenici. U našem razredu je to Ivan Barta. On je možda najtalentiraniji učenik u našoj školi za matematiku, fiziku i kemiju. Raska voli crveno; to smo shvatili jer voli nositi crvene majice. Zabavna je, pametna i dobro se slaže s ostalim profesorima u školi. Na nastavi je vrlo zabavna i voli svoj razred, no ne pokazuje to darivanjem nego učeći nas pameti i vikanjem. Samo se šalim, brine se za nas, inače i ne bi vikala. Dobro nas nauči matematiku, vrlo je elokventna i voli se šaliti. Ne voli  kada netko ima zaključene jedinice iz predmeta i pokušava se dogovoriti s profesorima da ih ispravi. Naravno, ne brinu je samo jedinice, već da nas potakne na podizanje i ostalih ocjena. S  njom smo proveli mnogo lijepih trenutaka i te ćemo uspomene pamtiti do kraja života, a nadamo se da će i ona. To je to, ne bih smio više pisati. Razrednica je stavila veto na pisanje sastavaka o njoj.

Ponos našeg razreda

clip_image002  Ivan Barta je ponos našeg razreda i dječak koji već osam godina prolazi  odličnim uspjehom bez ikakvih problema. Hrvatski jezik mu svake godine smanjuje prosjek te zbog toga nije 5,0. Od 7. razreda je krenuo na natjecanja i svake godine ide na državno iz kemije. Ove godine je prošao na državna natjecanja iz kemije, fizike i matematike. Svake godine je sve pametniji i sve više napreduje.

Školska malonogometna liga

images

Ovogodišnja malonogometna školska liga je nejneizvjesnija do sada. Ukupno sudjeluje sedam razreda i svaki put kada se igraju utakmice, jedna je ekipa slobodna. Ove godine najviše šanse za osvajanje prvog mjesta imaju razredi 8.a i 7.b. 8.a je prvi na ljestvici sa 14 bodova, ali 7.b ih prati u stopu jer također imaju 14 bodova te utakmicu manje.

Glazba u našem razredu

index2
U našem razredu svatko sluša svoju vrstu glazbe.  Među najpopularnijim vrstama je turbofolk („cajke“) koji slušaju Ivan Majdak, Fran Miljković, Dominik Janković, Valentina Karol, Ana Brkić, Monika Kuhar, Kiara Kopriva. Metal slušaju David Volf i Ivan Barta. U zadnje vrijeme je popularan Justin Bieber, a njega slušaju Mihaela Krištić, Paula Krmpotić, Asja Sardelić, Jurica Brezovec i Sara Di Giusto Kolak. Ipak, većina voli sve vrste glazbe.
   Glazba je sastavni dio naših života. Slušamo je stalno, obavezno na putu do škole. Ona je glavni dio naših mp3-ja i iPoda. U školi je kriomice slušamo pod satom, a često i prije spavanja. Svatko sam bira glazbu koju voli i ne popušta pod tuđim utjecajem. Učenici se često oblače u skladu s glazbom koju vole i slušaju pa se tako oni koji vole pop oblače vedrije i vole vesele boje, dok oni koji vole metal i rock, vole biti u crnom i nositi majice s logom njihovog omiljenog benda. Naš razred je veseo i zaigran zato što se drži poznate uzrečice: „Tko pjeva zlo ne misli“ .

8.a u slikama

Rastanak

U ovih osam godina zajedno smo dijelili mnoge sretne i tužne trenutke. Prvi put smo se zaljubili te stekli mnoga prijateljstva, neki čak i najbolja.

Ostalo je svega par tjedana do našeg rastanka i to većini teško pada. Bez obzira na to što više nećemo ići u istu školu, ustrajat ćemo na tome da se nastavimo družiti s društvom iz osnovne. Naravno, neki će upoznati nove prijatelje i zaboraviti na stara poznanstva ma koliko god su nekad bila bliska.