Jumicar 2018.

JMC 6

"Naš Jumicar tim je danas, 18.5.2018., posjetio OŠ grofa Janka Draškovića u Zagrebu i s najmlađim učenicima održao edukaciju o sigurnosti u prometu. Sudionici su imali priliku doživjeti promet iz uloge vozača te tako bolje shvatiti važnost poštivanja prometnih propisa, kao i ostalih sudionika u prometu. U realizaciji praktičnog dijela obuke pomogle su nam partnerske službe:  Klub mladih GDCK Zagreb i Dobrovoljno vatrogasno društvo Kustošija.

Magnolije u školskom dvorištu

magnolija

U ponedjeljak, 7.5.,  učenici kombiniranog  razrednog odjela  5./6./7./8.e. su, s razrednicom Helenom Androić i  uz nesebičnu pomoć  domara Gordana,  zasadili  mladice magnolije u školskom  dvorištu.

Magnolija je veliki rod  listopadnih i zimzelenih stabala koji broji preko 240 vrsta. Nazvana je prema francuskom botaničaru Pierreu Magnolu koji je prvi opisao vrstu Magnolia virginiana u  sjevernoj  Americi. Biljka prirodno raste na području sjeverne Amerike i jugoistočne Azije.

"Dojdi, osmaš, Zagreb te zove!"

Dojdi osmaš naslovna

Već dugo radimo na pomoći našim osmašima pri odabiranju srednje škole koju  uskoro trebaju upisati, u sklopu čega je i manifestacija "Dojdi, osmaš, Zagreb te zove!"

Poučno stubište

Stubište 1

Ovog tjedna je učenike pri  ulasku u školu dočekalo "novo" školsko stubište, šareno i poučno.

Ideju za ovakvo uređenje stubišta dale su dvije mame, gospođe Marija Potočić (2.a) i Katarina Peter (1.c) koje su cijeli projekt ostvarile o svom trošku i poklonile ga školi.

Vesela srijeda

Vesela srijeda   naslovna

U srijedu 9.svibnja 2018. godine učenici  1.a i 2.a razreda naše škole pod vodstvom učiteljica Dore Fazinić i Danijele Vidas Levak sudjelovali su u kulturno-zabavnom programu za hospitaliziranu djecu u prostoru Klinike za dječje bolesti Zagreb.

Pričofest

lucija2   Na Svjetski dan pripovijedanja, koji se svake godine obilježava 20.3., održan je u Pučkom otvorenom učilištu drugi po redu PRIČOFEST – festival pripovijedanja priča i bajki. Prema ideji Ide Bogadi okupili su se mali pripovjedači i pripovjedačice iz zagrebačkih osnovnih škola i pripovijedali bajke i priče njegujući ljepotu hrvatskoga jezika  te  pokazujući bogatstvo zamišljenih svjetova. Našu školu uspješno je predstavljala Lucija Galiot, učenica 6.c razreda, koja je pripovijedala bajku H.C. Andersena Carevo novo ruho.

Posjet Hrvatskoj narodnoj banci

Posjet banci 1              Posjet banci 2

5.a i 5.d razred su u pratnji svojih razrednica Marije Fišter i Gordane Bengez posjetili Hrvatsku narodnu banku. Poslušali su predavanje o povijesti novca te kako prepoznati obilježja koja svaka hrvatska novčanica mora imati. Imali su priliku ta obilježja pokušati prepoznati na pravim novčanicama. Učenici su na kvizu znanja pokazali da su pažljivo slušali predavanje. Na poklon su dobili numizmatički komplet kovanica i knjižicu 'Kako prepoznati sumnjive primjerke novca'. Uz to su dobili priliku vidjeti i Veliku okruglu dvoranu u kojoj je nekad djelovala Zagrebačka burza. Bilo je jako zanimljivo i nadasve poučno.

Maškare u našem razredu

KARNEVAL

20180212 120309Stiglo vrijeme karnevala,

vrijeme plesa, vrijeme šala.

Za sve maske  divni dani,

raspjevani, razigrani.

Maskenbal, maskenbal,

svatko voli maskenbal.

Iza maske lice kriti,

netko drugi tada biti.

J. Čunčić-Bandov

Jeste li se i vi maskirali? Jeste li se prepustili ludoj zabavi i bili netko drugi?

Maškare 2018.

Vinograd

Večerašnje maškare u našoj školi su pokazale niz kreativnih maski i pokazale da se maškarama ipak najviše vesele oni najmlađi.  Gledali smo lavove, tigrove, legiće, pankere, Indijke, bakice, Posejdona, Crvenkapicu s lovcem i vukom, gejše, čarobnjake iz Hogwartsa, vještice i cijeli jedan vinograd...  Svi su se mnogobrojnoj publici predstavili nekom točkom ili makar jednom rečenicom.  Uz glazbu, ples, smijeh i veselje program je vodila jedna "opaka" vještica  uz pomoć miša zvanog Mimi, a žiri je stigao sa svih strana planeta Zemlje.

Terenska nastava u južnu Dalmaciju

1. Osmi razredi

Sudeći po kišnim zagrebačkim ulicama kojima je naš autobus krenuo na maturalac, nikada ne bismo pretpostavili kakvo će nas prekrasno vrijeme dočekati u Orebiću. Kako smo krenuli vrlo rano, još uvijek je bilo magle pa se činilo kako smo do autoceste doputovali kroz oblake. Kada se razvedrilo na cesti, i mi smo se razvedrili pa u boljem raspoloženju nastavili putovanje.

Uspjesi 1.a

Na 13. državnom natječaju za djecu  u pisanju i ilustriranju vlastite priče „Moja prva knjiga“ sudjelovao je 21 učenik 1.a razreda.

Nagrađeni su:

°drugom nagradom  - učenik Marko Glavač

°trećom nagradom – učenik Leon Varović

Poticajne nagrade osvojili su Laura Ille, Leonora Salacan, Mia Trčak, Tia Mlinarević.

Ostali učenici primit će priznanja za sudjelovanje.

Svečana dodjela nagrada i priznanja održat će se u Karlovcu 28. rujna 2017. godine (zadnji četvrtak u mjesecu).

Mirjana Herceg