Guild Wars 2

guild-wars-2    Guild wars 2 je jedna odlična MMORPG igrica, ako ne i jedna od najboljih toga žanra. U ovom članku saznajte nešto o njoj i moje doživljaje o igrici. Ako vas zanima ovaj tip igrica s dosta borbe i istraživanja, nastavite čitati.

Svaki dan, kad se vratim iz škole, samo čekam sjesti za računalo i uključiti Guild Wars 2. To je MMORPG igrica koju je napravila tvrtka ArenaNet, a objavila tvrtka NCSoft. Guild wars 2 je, po mom mišljenju, najbolja igrica svog žanra zato što se ističe po mnogim stvarima. U igri postoji pet rasa: Charr, Human, Asura, Sylvari i Norn. Meni je najdraža rasa Charr zato što su uvijek prvi u bitci i najbolji su. U prvom dijelu igrice mogli ste birati samo ljudsku rasu. Nakon što odaberete rasu koja vam se najviše sviđa, morate odabrati koja klasa od osam postojećih želite biti. Meni je najdraža klasa Warrior koji koristi veliko oružje i puške. Pri stvaranju svog lika također morate odabrati neke stvari koje ga opisuju i, ovisno o tome, vaša se priča mijenja. Jedna od stvari po kojem je igrica posebna upravo je ta priča koju svojim odlukama možete mijenjati i stvoriti osobnost svoga lika.

Radnja igrice smjestila se u izmišljenom svijetu po imenu Tyria. Kroz vaše putovanje po svijetu možete pronaći razne "eventove" koji će od vas zahtijevati da spasite selo od razbojnika koji ga napadaju ili nešto slično, a ovisno o tome uspijete li ili ne, svijet se mijenja i prilagođava uspjesima i neuspjesima na tim eventovima. Eventovi koji mijenjaju svijet su posebni i to je jedan od razloga zašto mi se igrica sviđa.

Igrica također ima poseban sustav borbe u kojem sam jako dobar. U borbi se može izmicati i tako izbjeći protivničke napade i, ovisno o oružju koje imate opremljeno, napadi koje možete iskoristiti se mijenjaju. Oružje koje najčešće koristim je greatsword, a ponekad i pušku.  Mislim da je jedna od boljih stvari u igri  podvodna bitka i podvodno istraživanje općenito. To postoji u rijetkim igrama ovog žanra, a možda je i Guild Wars 2 jedina igra u kojoj to postoji. Jedna od stvari po kojem je igra posebna je takozvani World versus World sustav u kojem se bore svjetovi ili, bolje reći, serveri. Moj lik se nalazi na svijetu Underworld koji, na žalost, skoro stalno gubi, ali trudim se da ne bude tako. Svaki tjedan vaš server će se boriti protiv neka druga dva i to je isključivo PvP (Player versus Player) borba. Igru igram još od kada je izašla, a ako je do sada niste isprobali, iskreno bih preporučio da je probate.

gw2 1gw2 2gw2 3