Monday Night Combat

monday_night_combat

1.  O igrici

Monday Night Combat je TPS (Third Person Shooter) igrica u kojoj ste vi i jedan natjecatelj u areni. U igrici postoje 2 „moda“. Prvi je  Blitz  u kome igrate sami sa tri prijatelja i trebate zaštiti „MoneyBall“. Nju napadaju roboti razne vrste, a svakom rundom su sve jači. Osim  oružjem (nož , shutgun, granate...) možete se štititi i turretima, a neke vrste turreta su:

laser blazer turret, rocket turret, long shoot turret. Turrete kupujete zarađenim novcima koje dobivate uništavanjem robota. Možete ga potrošiti na nadogradnju svojeg lika, pojačavati mu snagu, napad i specijalnost vezanu za lik. U igri imate šest vrsta natjecatelja: Suport, Tank, Assault, Sniper, Gunner i Assassin. Svaki od njih ima posve drugačija oružja i specijalna tri napada. Čak postoji jedan zanimljiv lik koji  se zove „Bullstye“. On vam daje besplatne novce što ga više napadate. Grafika je kao u crtanom filmu. Igra se može igrati i u multyplayeru, ali ima nekih poteškoća s internetskom vezom, pogotovo bežičnom.

2.  Likovi

1. Suport. Suport je slab u napadu, ali je je jak u obrani. Ima dvije vrste oružja kao i svi ostali likovi. Prvo oružje puni snagu, ali ne njemu, nego turettima i ljudima u svojem timu. Drugo oružje je Shutgun i ima osam metaka. Suport je jedan od najbržih, ali i najslabijih likova.

2. Tank. Tank je jako spor, ali ima najjaču obranu od svih likova. Oružje mu je laser i brzi mitraljez. Dobro je to što se može zamrznuti i onda dosta precizno pucati.

3. Assault. Assault je uobičajeni igrač. On ima Granade Luncher (ispaljivač granata) i malu pušku. Kod Assaulta je odlično to što ima Jetpack (spravu kojom leti do dva metra).

4. Sniper. Sniper je dobar za dalekometne napade. Najjači je u napadu, ali najslabiji u obrani. Njegovo oružje je mali uzy za ubijanje iz blizine i vrlo jak sniper. Ali kod snipera (oružje) metak kasni pola sekunde pa je teže i zabavnije pogoditi metu.

5. Gunner. Gunner je sličan Tanku. Njegovo oružje je minigun i rocket luncher (ispaljivač raketa). Gunner je spor, ali jak je u obrani, a u napadu uobičajen.

6. Assasin. Assasin je u napadu dosta jak, ali u obrani najslabiji. Oružje mu je Nož (kad se nadogradi, onda katana) i shuriken luncher (ispaljivač strelica koje se odbijaju). Kod Assasina mi je najbolje to što može bit nevidljiv.

3.   Moje mišljenje

Preporučujem Monday Night Combat igračima kojima je dosadno igrati igrice sivo-smeđih tonova. Ovo je igra za zabavu i nema nikakve veze s ratovima. Kod Monday Night Combata me razljutilo to što ima premalo vrsta robota, premalo boja, nekada tipkovnica ne reagira (nakon otprilike pola sekunde, sekundu zakasni pa vas do tada neprijatelji mogu ubiti). Zvuk je izvrstan, a pogotovo govor. Igrica zauzima 3 GB. Najdraži natjecatelji su mi Assasin i Assault. Assassin mi se sviđa zato što može bit nevidljiv i ima nož, a Assault zato što je jak i brz pa brzo ubije neprijatelja. Živcira me što je jako teško doći do ONLINE veze.

Ocjena 0-10  {7}