Maškare

Maškare 1a Kopiraj

Uprizorena scena iz romana M. Lovraka "Vlak u snijegu"

(3. razred sa svojom učiteljicom M. Herceg)

Istočno sunce na zapadu grada

Naslovnica

"Istočno sunce na zapadu grada" je manifestacija koja se održala u našoj školi 21. svibnja 2015. godine. Dan je bio posvećen dalekoistočnoj kulturi i umjetnosti  pa smo, u sklopu njega, upoznali neke običaje, sportove, igre, ali i umjetnost kaligrafije i origamija iz Kine, Japana i Tajvana (o kojemu smo odslušali predavanje).

Tajvan (Taiwan)

Taipei

Prilikom događanja "Istočno sunce na zapadu grada" odslušali smo predavanje o Tajvanu. Mladi student geologije iskoristio je svoje putovanje na taj otok kako bi nas upoznao sa zanimljivostima vezanima uz Tajvan.

(na slici: glavni grad Taipei)

Izlet u Fužine

Piše: Katarina Jarnjak, 5.d

Spilja Vrelo 2

28. svibnja 2015. bili smo na izletu u Gorskom kotaru, točnije - u Fužinama i okolici. Fužine se nalaze u Primorsko-gorskoj županiji i poznate su po velikoj količini oborina. Stoga se u okolici nalaze tri akumulacijska jezera: Bajer, Lepenica i Potkoš.

Obilježavanje imena škole

Priredba 1

Budući da smo 20. listopada obilježavali ime škole, otišli smo, kao i svake godine, na Mirogoj u pratnji profesorice Sanje Jazvec i profesora Vlade Anića. Grupu su činili predstavnici svakog razrednog odjela.  Položili smo vijenac i zapalili svijeću uz grobnicu grofa Janka Draškovića po kojemu naša škola nosi ime.

(fotografija: Katarina Jarnjak)

Jumicar u našoj školi

1 Naslovnica

20. listopada, na dan obilježavanja imena škole, Jumicar je za djecu drugih razreda održao predavanje i probnu vožnju na školskom igralištu.

Dani ljubaznosti i tolerancije

Svjetski dan ljubaznosti

255x160 6061-2870124 orig

"Šale, trice, zvrndalice"

šale5prvo

Kako bi 1. i 2. razredima održala predstavu "Šale, trice, zvrndalice", autorica igrokaza Jadranka Čunčić Bandov, spisateljica, posjetila je našu školu 1. prosinca 2015.

Božićni koncert

BK1a

Pahulje su lepršale u zraku, a snijeg se sjajio dok su voditelji uvodnom riječju uveli gledatelje u božićni koncert naše  škole kome su prisustvovali uzvanici, predstavnici Crvenog križa, Gradskog ureda za školstvo, naše gradske četvrti, mnogobrojni roditelji, učenici i profesori. Naravno, pahulje i snijeg su bili samo dio scenografije koja je prikazivala snježni krajolik s dva bora, lampicama i skulpturama poput anđela i jelena. U mraku su obične plahte izgledale kao pravi pravcati snijeg, a pahulje koje su visile uljepšale su ukupni dojam. Za scenografiju je zaslužna naša profesorica likovne kulture Nikolina Šimunović, a za režiju Sanja Joka.

Dodjela nagrade "Luka Ritz"

Luka Ritz naslovna

Tekst: Laura Rogar i Lorena Blažević, 7.a                     Fotografije: Paula Smetiško, 7.d

16. studenog održala se dodjela nagrada "Luka Ritz". Možda ne znate o čemu je riječ pa se pitate kakva je to nagrada i zbog čega se dodjeljuje. Kako bismo to najbolje objasnili, moramo krenuti od toga zašto ta nagrada uopće postoji.

Sveti Nikola

Sv. Nikola 1

Ove godine je sveti Nikola prvi put posjetio sve razrede u našoj školi. Još u tišini sata čulo se njegovo zvonce po hodniku, a učenici su znatiželjno pogledavali prema vratima očekujući  kad će baš k njima ući. Uz malo razgovora i  bombona, obećali su mu da će biti dobri, učiti i  slušati svoje profesore koji im žele samo dobro, a dogodine će zato pokloni biti veći.  Samo trebaju održati  svoja obećanja i vreća svetog Nikole će biti veća i  punija.

Ljubav na djelu (akcija prikupljanja pomoći potrebitima)

Darovi 2

Došašće ili advent je sveto vrijeme iščekivanja Božića. U vjeri se sjećamo Isusovog povijesnog dolaska, palimo adventske svijeće, molimo, idemo na mise zornice, razmišljamo o darovima, ali i o bližnjima koji trebaju našu pomoć. Ovog adventa, paleći drugu adventsku svijeću, svijeću ljubavi, odlučili smo našu ljubav učiniti djelotvornom i doživjeti pravi smisao došašća.

Cenacolo ili ljubav čovjeka prema čovjeku

Cenacolo 1

U sklopu poludnevne terenske nastave posjetili smo zajednicu Cenacolo nedaleko Vrbovca koja je smještena u dvorcu Lovrečina. Dvorac je nekada bio u vlasništvu plemićke obitelji Gregorijanec od kojih nam je najpoznatiji Ambroz koji  je sudjelovao u seljačkoj buni  1573. godine. Trenutno je dvorac u vlasništvu časnih Sestara sv. Vinka Paulskoj koje su ga ustupile na korištenje zajednici Cenacolo, komuni liječenih ovisnika. Na posjedu se još nalaze i gospodarske zgrade, staja i keramička radionica. Cijeli posjed održavaju štićenici zajednice u sklopu programa liječenje i oporavka od ovisnosti. Brinu se o životinjama, sami peku kruh, kuhaju, peru  veš  ručno, proizvode hranu i keramičke  predmete i ukrase koje prodaju. Da smo ih posjetili  u proljeće, vidjeli bismo i prekrasni ružičnjak i  vrt koji  također sami održavaju.

Magična "Božićna priča"

Početna BP

Svima već poznato imanje Salaj nalazi se u blizini grada Čazme kroz koji smo prošli na putu prema blještavoj Božićnoj priči, a u gradu je  posve poseban Grad vilenjaka unutar kojega se nalazi opet posve stvarni  svijet: crkva sv. Marije Magdalene i Centar za kulturu.

Božićna priredba

Bož. p. 1

Još nekoliko dana i završava prvo polugodište ispunjeno radom, učenjem, nervozom i obavezama , a onda ćemo otići na zasluženi zimski odmor koji počinje najljepšim trenutcima u ovim zimskim danima - božićnim blagdanima. Prilika je to da pokažemo  svim učenicima, roditeljima i uzvanicima što smo radili  na slobodnim aktivnostima i pokažemo rezultate koji se ne mjere ocjenama nego  talentom, voljom i satima glume, plesa i pjevanja.

Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske

Zastava-rh

15. siječnja obilježavamo Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske.  Tog dana 1992. godine Hrvatsku je priznalo dvanaest zemalja članica tadašnje Europske zajednice.

Potkategorije