Keroro Gunso

keroro

Keroro Gunso (vodnik Keroro) je japanska manga serija koja prati zgode i nezgode žabolikog vanzemaljca imenom Keroro.

Manga se proizvodi od 1999. godine, a 2004. je dobio vlastitu seriju. Radnja prati Kerora i njegov vod, dio vojske planeta Kerona i njihove stalne pokušaje da osvoje Zemlju (koju oni zovu Pekopon). Nakon slijetanja na Zemlju Keroro nađe novi dom (ili zatvor) u kući obitelji Hinata. Aki Hinata, glava obitelji, koja se inače boji životinja, zavoli Kerora i pruži mu topli dom. Fuyuki (Akin sin) je opsjednut vanzemaljcima, mitovima i sličnim stvarima i ubrzo postaje Kerorov najbolji prijatelj. Ali njegova sestra Natsumi nije tako prijateljski raspoložena prema malom zelenom vanzemaljcu. Često ga vrijeđa time da ga zove glupom žabom i tjera ga da radi kućne poslove (također ga sprječava u njegovim planovima za invaziju Zemlje). Pri dolasku mu je oduzeta Kerolopta, oružje tako strašno i misteriozno da bi njome sigurno mogao osvojiti Zemlju. Članovi Keroro voda se kasnije nađu, jedan po jedan.

Privat druge klase Tamama, koji je sladak na prvi pogled, ali zapravo ima dvostruku ličnost i, ako se naljuti, ponaša se kao manijak i ispaljuje svoj Tamama Impact (zraka energije koju ispaljuje iz usta).Tamama je jako zaljubljen u Kerora i može postati jako ljubomoran ako mu se netko previše približi. Tu su i desetar Giroro, stručnjak za oružje i pravi vojnik koji je jako sposoban u borbi, ali i zaljubljen u Natsumi (čuva njezinu sliku u svom pojasu), stariji vodnik Kururu, ludi znanstvenik i mozak voda koji obožava curry, voli izvijati šale i često se smije svojim čudnim smijehom (ku ku ku) te razvodnik Dororo koji se prije zvao Zeroro, ali je promijenio ime kao i ćud kada je postao zaštitnik Zemlje i jedini je u vodu koji se protivi invaziji (Dororo ima traume zbog toga što je često zaboravljen). Keroro je sam po sebi jako lijen. Ne želi raditi ništa drugo doli ljenčariti, čitati stripove, gledati crtiće, ići na Internet i raditi plastične modele. Ponekad mu dođe da se sjeti neke ideje za invaziju Zemlje, ali to uvijek propadne. Kada mu se koža previše navlaži, izgubi kontrolu i uništava sve što vidi, ali se to brzo riješi dolaskom svemirske biljke Nyororo koja ga proguta i isiše svu vlagu iz njega. Keroro ima nešto što on zove duh komičara. Kada vidi koru banane, on se jednostavno mora na nju poskliznuti. Ima i drugih likova kao što je Girorov brat Garuru, Saburo, 556 i njegova sestra Lavie, Angol Mois, Koyuki, Momoka, Sumomo… Mislim da je Keroro najsmješniji i najluđi vanzemaljac svih vremena. Šteta što ga nemamo u Hrvatskoj Frown. Pratim ga preko interneta i ne mogu se ne smijati. Pogledao sam oko 300 epizoda i svih 5 filmova. Svima preporučujem da malo više prouče Keroroa (također je i dobar način da naučite japanski Smile).