Županijsko natjecanje iz fizike (pogled iz našeg ugla)

Natjecanje f2   25.veljače 2016. godine naša je škola ponosno i spremno dočekala još jedno natjecanje iz fizike.To su naši učenici dokazli kratkim, ali zanimljivim programom. Priredbu namijenjenu mladim fizičarima, koje su u tom trenutku više od samog natjecanja zanimali mobiteli, otvorio je školski zbor hrvatskom himnom. Natjecatelje je očito opustila dobrodošlica koju im je putem kraćeg igrokaza zaželjela dramska skupina predvođena profesoricom Sandrom Vitković. Zatim su im par toplih riječi uputili ravnatelj škole Žarko Kozina te gospodin Željko Jakopović.

Svi su sa smiješkom  slušali i uživali jer su uglavnom čuli same pohvale koje su ih dodatno ohrabrile, ali im, na žalost, hrabrost neće biti dostatna kako bi što bolje napisali ispit. Trebale su im upute koje im je na duhovit način dala profesorica Luca Spetić kojoj se zahvaljujemo na organizaciji. Posebno nas je iznenadilo saznanje da je njih osamdeset i jedan u našu školu došlo ostavljajući na općinskom natjecanju dvjesto dvadeset i dvoje natjecatelja koji se, na žalost, nisu uspjeli dalje plasirati. To za natjecatelje nije bila velika stvar ukoliko im se mišljenje moglo očitati iz izraza lica, ali kada su čuli da samo njih desetak ide dalje... to je već bila sasvim drugačija situacija.

Pomalo su nervozno krenuli prema svojim učionicama noseći naizgled teške kutije s priborom potrebnim za rješavanje zadataka koji su ih čekali. Da ih malo oraspolože, njihove omiljene izdavačke kuće poput Profila i Alfe poklonile su im zanimljive knjige.

Natjecanje f3                    Natjecanje f4Natjecanje f5                    Natjecanje f6

Gotovo su se svi učenici zadržali u učionicama do posljednje minute. Vjerujemo da je upravo ta posljednja, od njih sto osamdeset, bila najstresnija. Kada su se učenici pronašli na hodnicima, nisu mogli prestati komentirati zadatke, razmjenjivati mišljenja o pokusima i dokazivati svoje stavove. Njihovi profesori su im se ubrzo priključili. Skupina po skupina odlazila je kući nastrpljivo iščekujući rezultate.

Učenicima želimo sreću, poručujemo im da nema razloga za strah i nadamo se da će svi postići izvrsne rezultate.

(tekst: Laura Rogar, 6.a; fotografije: Antonia Sučić, 6.d)