Spider-man: povratak kući

SMHC

"Spider-man: povratak kući" trenutno je moj najdraži akcijski film. Sve počinje kada Peter Parker (spider-man) (15) kreće na putovanje u Berlin kako bi se borio protiv drugog heroja, znanog "Captain America".

Nakon borbe, vraća se u New York City. Tada mu Tony Stark (Iron-man) daje da zadrži superherojsko odijelo koje mu je izradio. Gledajući film, to me vrlo izenandilo, a Peterova reakcija bila je jednaka reakciji svakog tinejdžera kojemu bi se dala takva prilika. Kasnije možemo vidjeti i Peterov svakodnevni dan u školi. Prikazan je kao jedan od genija u njoj, ali još uvijek ima nekih problema, kao što je npr. održavati školu i sigurnost Queensa (susjedstva u New York Cityiju) u ravnoteži. U tom danu upoznajemo i Peterovu simpatiju - Liz, ali i Mj, jednu od Peterovih prijateljica, i Neda, Peterovog najboljeg prijatelja (koji jedini zna da je on Spider-man). Taj dio filma bio je prikazan kao dan svakog učenika bilo koje škole zbog čega se učenici mogu složiti s njegovim razmišljanjima i ponašanjem.

spider-man-homecoming.lSpider-Man-Homecoming-Peter-Avengers

Peter uskoro otkriva kako se u Queensu prodaje ilegalno oružje napravljeno  izvanzemaljskom tehnologijom. Saznaje se da iza prodaje i izrade stoji Lizin otac (još znan kao "Vulture"). Spider-man odluči da će se boriti protiv Lizinog oca te pobjeđuje u borbi. Liz zatim odlazi iz škole, a Peter je pozvan na razgovor u sjedište Osvetnika. Tada mu Tony Stark daje mogućnost da uzme novo odijelo i postane dio tima. Peter odbija ponudu, ali zato pomaže u borbi u novom filmu "Avengers: infinty war".

spider-man-homecoming-peter-civil-warspider.man.homecomingsmhc-

"Spider-man: povratak kući" jedan je od mojih najdražih filmova. Zbog izvrsnog tima glumaca (Tom Holland (Peter Parker), Robert Downey Jr. (Tony Stark), Jacob Balaton (Ned), Zendaya Coleman (Mj), Michel Keaton (Vulture) i dr.) i njihove suradnje i složnosti, filmski likovi ovog filma čine se stvarnim osobama. Film isto tako osim "superherojskih problema" prikazuje i "probleme" svakog tinejdžera što je, po mojem mišeljenju, jako dobro prikazano jer govori o tome da i tinejdžerski superheroji nemaju samo herojske "probleme". Osim dobrog tima glumaca, stara, ali i dobro usklađena, suvremena glazba potiču velik doživljaj i čine situaciju ozbiljnijom, smiješnijom ili tužnijom. Uskoro se počinje snimati i nastavak ovog filma i zbog toga sam jako uzbudena.