Vaterpolo

1 1 1 1 1 5.00 (Glasova: 4)

Primorjasi-nisu-uspjeli-Mladost-osvojila-kup_ca_large_copy

Za vaterpolo sam saznao sa sedam godina. Počeo sam trenirati s jedanaest. Kada sam počeo trenirati, znao sam da je to - to!

Treniram u klubu Mladost Zagreb. U kategoriji sam mlađih juniora. Poslije treninga osjećam se umorno, veseliji sam i nitko me ne može naživcirati jer na treningu ispucam svu energiju. Za mene vaterpolo znači budućnost jer se mislim njime profesionalno baviti. Momčad mojeg godišta su prvaci Hrvatske i osvojili su turnir Final Six. Tamo su bili klubovi iz Hrvatske (Medveščak, Jug Dubrovnik, Mladost Zagreb) i iz Crne Gore (Primorac, Herceg Novi). Na žalost, ja nisam igrao jer sam bio na operaciji.

Vaterpolo je ekipni vodeni sport u kojemu sudjeluju dvije ekipe s po sedam članova (jedan od njih je vratar). Uz nogomet, najstariji je ekipni sport. Cilj igre je postići što više golova. Utakmica ima četiri četvrtine. Svaka traje osam minuta. Na početku svake četvrtine jedan igrač svake momčadi pliva prema sredini igrališta na kojemu je lopta, a momčad čiji igrač prvi dopliva do lopte, prva kreće u napad. Vaterpolo se igra u pravokutnom bazenu, najčešćih dimenzija 33 x 25 m. Gol linije i centar označeni su bijelim stupićima kraj bazena, dvometarska linija označena je crvenim, a petmetarska žutim stupićem. Ekipe se razlikuju po boji kapica: nekada su dopuštene bile samo plave/bijele, a danas se koriste bilo kakve, uz uvjet da su kapice protivničkih ekipa različitih boja (oba golmana nose crvene kapice). Igru kontroliraju dva linijska i glavni sudac. Napad traje 30 sekundi. Ako se mislite baviti vaterpolom, morate imati volju i želju, a pogotovo voljeti vodu.