Moje prijateljice

dk     Prošlog ljeta mi se dogodio veliki preokret. Iz razreda mi je otišla dugogodišnja najbolja prijateljica. Prvo mi je bilo žao zbog nje, zbog situacije koja je čeka. Nova upoznavanja... Sama u tome... A onda sam se sjetila da me čeka zadnja godina, osmi razred, kad bi trebalo biti najbolje... Provest ću je sama, bez osobe koja mi je dosad bila prvi oslonac. No, tu su se ubacile one...Karla i Doris, Doris i Karla.

Ubacila sam se dvjema vrckastim plavušama, šminkericama u duši i postale smo trio. Godina je počela savršeno sa svakodnevnim izlascima, predivnim savjetima i gledanjem osoba suprotnog spola. Obje su zaluđene shoppingom i šminkom. One su baš kao plavuše iz suvremenih "teenage" filmova. Doris obožava ples, a Karla i ja se pet godina aktivno bavimo odbojkom. Nikad neću zaboraviti naše zajedničke trenutke. Bilo je trenutaka kad smo bile utihlog raspoloženja jer je jedna od nas dobila lošiju ocjenu, bilo je trenutaka kad bi neka ostvarila vrhunski rezultat pa smo bile ponosne na nju. Svaki odmor nam je prepun tema i samo pričamo i pričamo uz tihu pratnju glazbe koju Karla redovito pušta sa svog "fensi" rozog mobitela. Svaki mjesec imamo jedan hit koji neprestano slušamo. Prvu polovicu osmog razreda smo se izdvajale od ostatka razreda jer jednostavno nismo imali zajedničke interese. Imale smo svoj život izvan škole i nitko ništa nije znao o nama.  Kako je krenula 2011. u glavu nam je počelo dolaziti da se uskoro razdvajamo pa smo malo više pažnje posvetile ekipi iz razreda. U ovom trenutku imamo nekoliko osoba u razredu s kojima stvarno volimo izaći van i izvrsno se provedemo. Među njima su Karlin brat Andre, Gluhak, Svetlo i Voloder. Često se smijemo, ili međusobno ili nekome izvana. Također imamo i svoj rječnik. Neke od njih su: "groličan", "vibi", "nećati" itd. Vjerojatno nitko neće prepoznati što ovo znači, ali to nije ni bit. Također smo konjugirali jedan izmišljeni glagol na njemačkom. A imamo i poštapalice s kojima svima dižemo živce: "preelošee", "ne, a?" "lupi se", "dobro, da", "ah, Bože moj", "to nisu istine". Sve to krasi ovaj trio kojega su jednom, kad smo bili vani, prozvali "Feminem" jer ga čine dvije plavuše i jedna brineta. Sigurna sam da ćemo ostati u kontaktu nakon osnovne škole. Dapače, svaki dan, svaka će doći iz svoga dijela grada gdje joj je škola u naš kafić kako bismo prokomentirale trenutno stanje u životu. :)

Srodni članci