Crysis 2

1 1 1 1 1

crysis2-wallpaper-1     Crysis 2 je napokon punokrvni i igrivi nastavak odličnog Sci-Fi serijala...

Ono po čemu je serijal Crysis poznat  njegova je nevjerojatna grafika! Crysis 2 je upogonjen najnovijim grafičkim pokretačem CryEngine 3. Prijašnji nastavci su zahtijevali vrlo moćno računalo da bi se koliko-toliko igralo na niskim postavkama.

Crysis 2 sve to mijenja. Onima koji misle da imaju preslabo računalo za pokretanje na najnjižim postavkama mogu reći da se varaju. Naime, Crysis 2 i na najnižim detaljima i rezoluciji izgleda bolje od većine igara na najvišim postavkama! Za usporedbu, Call of Duty Black Ops mi se na najnižim postavka vuče na 20-ak sličica u sekundi, a kad sam igrao Crysis 2 multiplayer demo, igrao sam na najnižim postavkama na jako ugodnih 60-ak slučica u sekundi.

c2e3screen4

Ova slika je na srednjim postavkama, pa iako biste očekivali da je grafika na tim postavkama solidna, ovo izgleda jako impresivno. Po slici bi se moglo zaključiti i da je akcija jako dobra. Istina, akcija je i u kampanji i u multiplayeru dobra, ali cjelokupna igra je takva da nećete stvoriti nekakvu emocionalnu povezanost. Bez daljnega, to je igra koju se isplati odigrati, ali nakon što je završite, nakon nekog vremena provedenog u multiplayeru, nećete dobiti nekakvu veliku želju da joj se vratite.
     Što se tiče priče, nije previše vrijedna spomena: umjesto prekrasne i prostrane džungle, sada igramo po New Yorku u 2027. godini kojeg su razorili prvo nekakvi luđaci koji istrebljuju ljude zaraže Manhattanskim virusom, a kasnije se borimo i protiv kukcolikih izvanzemaljaca. No, glavni adut ove igre je Nanosuit ili Nanoodijelo. To odijelo pojačava snagu, izdržljvost itd...Na primjer, može se skočiti i bez problema popeti na nekakav zid, krov ili u zgradu visoku pet metara. Ima također opcija nevidljivosti, a na tu se mogućnost obično nadovezuje stealth napad. Dok smo nevidljivi, možemo se nekom jadniku prišuljati, a kada mu priđemo, preostaje nam stisnuti V i vidjeti brutalnu animaciju smaknuća, a da jadnik nije ni shvatio što ga je snašlo.
     Što se tiče zvuka,  nije loš. Govori u igri su solidni i ugodno je slušati razgovore. Ali ostali zvukovi bi i mogli biti bolji. U daljini se čuju nekakvi pucnjevi koji bi trebali dati dojam da se tamo vode nekakve ogorčene bitke. Da su ti zvukovi malo bolji, bilo bi mnogo uvjerljivije. Kao najbolji primjer takvih zvukova mogu navesti Battlefield: Bad Company 2 multiplayer gdje su zvukovi stvarno toliko uvjerljivi da se u igri okrećem da možda netko kojim slučajem ne puca na mene.
     Igrivost je sjajna, pogotovo zbog tog Nanoodoijela koje još pojačava dojam, atmosferu i igrivost. No, to odijelo ima ograničenu energiju pa, kada se potroši, mora se koju sekundu puniti do jedne četvrtine. Ali to punjenje energije je dovoljno da se pogine pod kišom neprijateljskih metaka.
     Trajnost je dobra, s obzirom da traje najmanje 10 sati, a ako se istražuje ili jednostavno nemate pojma kamo treba ići, igra može biti i dulja.

Dojam i ocjene:

Grafika: 20/20

Ovo bih i prozvao grafiketinom! Ovo je igra s najboljom grafikom trenutno na svijetu.

Zvuk: 16/20

Solidan, ali bi mogao biti i bolji.

Igrivost: 19/20

Fluidno i puno akcije, ali ima pokoji bug s Nanosuitom

Trajanje: 20/20

10-ak sati kampanja+multiplayer