VRAPČE MOJE MALO

VRAPČE MOJE MALO

Etno skupina 4.c razreda bavila se proučavanjem prošlosti vrapčanskog kraja i kajkavskog dijalekta.

Evo nekih zapažanja učenika:

„Bilo je poučno. Naučila sam o Vrapču nešto novo što prije nisam  znala...“

Marija Bašić

„Nisam znao ni jednu riječ na kajkavskom, sada sam ih dosta naučio...“

Patrik Škojo

„Bilo je zanimljivo grupno izrađivati plakate o Vrapču...“

Fran Rubil i Matej Ruklić

„Baš je bila super ona gospođa koja nas je naučila kako se kamenom  mogu šnitati rubače...“

Mia Lazić

„Zanimljivo je bilo slušati staru mještanku koja nam je došla pričati u razred kako se nekad živjelo u Vrapču...“

Josip Papić Maslać

Njegujući ljubav prema vlastitom zavičaju učenici su se i literarno izražavali. Pojedinosti do kojih su došli  istraživanjem, timskim radom objedinili su zajedničkim plakatima na kojima su prikazali svoje Vrapče malo.

Moje Vrapče

Negdje malo dalje od grada nalazi se jedno naselje. Ime mu je Vrapče. Ono je obično naselje.

Kao i druga, na tržnici ima puno štandova i na uglu pokoji dučančić. Tu i tamo nalazi se neki mali park. Kroz cijelo Vrapče teče potok Vrabečak. Po ulicama se širi miris toplog, upravo ispečenog kruha iz nekoliko pekara.Sve je puno vesele djece.

I za kraj, kad čuješ divnu melodiju pogledaj gore. Na grani jedan do drugoga sjedit će vrapci i redom pozdravljati prolaznike.

U Vrapču mi je sve lijepo i zanimljivo, tako da mi ništa ne nedostaje. Uvijek se osjećam sigurno i ugodno. To je zato što je to naselje u mom srcu koje svaki dan tuče za Vrapče.

Leonarda Rogar

Moje Vrapče                                                      Moje Vrapče

Vrapče moje malo                                              Moje Vrapče malo

do njega mi je stalo                                           do tebe mi je stalo

jer dom u sebi mi je dalo.                                        Drago si mi jako

nek znade svatko.

Ja volim Vrapče svoje                                      Ne želim živjet drugdje

I nikom ga dati neću                                       jer tebe nema svugdje.

Ni da mi posudi zlata punu vreću.               Ti si samo jedno i jako si mi vrijedno.

Prolazit će dani,                                              Ništa ti ne fali

vrijeme će se mijenjati vani,                               i gdje smo ono stali.

ali ja ću ostati u Vrapču                                    Imaš puno cvijeća

kod vrabaca koji pjevaju pjesme                            i to je velika sreća.

na predavanju učiteljice Vesne.                                      Lucija Jarić

Josip Papić Maslać

unnamed 1

Kako naše lijepo Vrapče leži na brežuljcima, a i u podnožju Parka prirode Medvednice naše zadnje etno druženje bilo je na izvoru Dragulinec