DRŽAVNO NATJECANJE IZ KEMIJE - REZULTATI

Kada smo prije mjesec dana čestitali našim učenicima i mentorici plasman na državno natjecanje iz kemije, i kada smo im poželjeli puno uspjeha imali smo jako dobar osjećaj da ćemo na državnom natjecanju imati uistinu odlične rezultate.

Državno natjecanje iz kemije za učenike 7.razreda održano je 21.travnja 2021. u matičnim školama zbog epidemioloških uvjeta.Učenici su pisali dva opsežna zadatka i nakon utvrđene konačne ljestvice poretka sretni smo da možemo i službeno objaviti da su naši učenici Petar Miklenić i Madalena Rogar pod vodstvom svoje mentorice prof.Vlatke Husetović postigli slijedeće rezultate:

Petar Miklenić 7d sa osvojenih 76 bodova osvojio je drugo mjesto i postao viceprvak države u natjecanju iz kemije  za učenike 7.razreda

Magdalena Rogar 7c sa osvojenih 67 bodova osvojila je sedmo mjesto.

Malo je reći da im čestitamo! Njihov uspjeh nije slučajan, rezultat je ogromnog rada i suradnje sa njihovom mentoricom.Sati i sati rješavanja zadataka i pokusa su iza njih.Radili su i  kada smo se svi mi ostali odmarali, radili su i uživo u školi i online kada se drugačije nije moglo.

Njihov uspjeh nam je ovu po mnogočemu drugačiju školsku godinu učinio godinom koju ćemo svi pamtiti.

Od prvog mjesta našeg Petra je dijelio samo jedan bod i to su takve nijanse među natjecateljima da nećemo pretjerati kada kažemo da je on za nas prvi i naj naj mladi kemičar.

Posebne čestitke i veliko hvala njihovoj mentorici profesorici Vlatki Husetović.Ona toliko voli kemiju da joj nikada nije teško svoje veliko znanje prenositi svojim učenicima.Kroz sve te mjesece suradnje njezini učenici i ona postali su uigrana ekipa i zaista su na natjecanju imali što pokazati.

Čestitke i roditeljima naših učenika, vjerujemo da su oni  kao i cijela obitelj ponosni na ovaj prekrasni uspjeh.

Od Petra i Magdalene i iduće godine očekujemo vrhunske rezultate.Sretni smo što su ovi nadareni učenici baš učenici naše škole i što su prve surete sa kemijom imali u našoj školi.

Dragi Petre i Magdalena, draga mentorice Vlatka Husetović hvala za ovaj prekrasni uspjeh!!!!