Početak nastave u šk.god. 2020./2021.

Školska godina 2020./2021. počinje 7. rujna 2020.(ponedjeljak) prema sljedećem rasporedu

smjena:
Jutarnji turnus (u 8 sati) – 2.abcd, 4.abcde, 6.abcd, 8.abcd., 1.-4.psp. i 5.-8.psp
Popodnevni turnus (u 14 sati)– 3.abcd, 5.abcd, 7abcd

Produženi boravak 2.razreda počinje u ponedjeljak, a 1.razreda počinje u utorak.

Detaljnije upute za prvašiće i informacije o roditeljskom sastanku ćemo objaviti početkom sljedećeg tjedna.

Svi ostali učenici u ponedjeljak imaju 3 nastavna sata sa svojim razrednicima te trebaju ponijeti školske torbe za udžbenike, pisaći pribor i informativku.
Učenici će prvoga dana nastave dobiti raspored sati, raspored učionica i detaljnije upute o novoj školskoj godini.

UPUTE HZJZ-a - VAŽNO!

Mole se roditelji da:

- da ne dolaze u pratnji djeteta/učenika ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišenatjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa,grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,
- da ne dovode dijete/učenika u ustanovu ukoliko dijete ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ima izrečenu mjeru samoizolacije, imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.
- da ne ulaze u školu zajedno s djecom. (za prvašiće ćemo dati posebno upute)

Učenici viših razreda (5.-8.) u školi moraju nositi maske te ih koristiti na pravilan način da prekrivaju nos i usta.
Učenici nižih razreda i učenici s teškoćama u razvoju koji pohađaju poseban program ne moraju nositi zaštitne maske.

Roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već se javljaju ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Učenici viših razreda mogu samostalno mjeriti tjelesnu temperaturu.

Učenicima nižih razreda, kao i učenicima s teškoćama u razvoju koji svladavaju posebne programe preporuka je da svaki dan prije odlaska u ustanovu roditelj u djetetovu bilježnicu upiše vrijednost izmjerene temperature kod djeteta. Bilježnicu dijete donosi sa sobom u ustanovu, a učitelj svakodnevno provjerava.

Kod sumnje na povišenu tjelesnu temperaturu te kod pojave akutnih simptoma zarazne bolesti (npr. kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, proljev, povraćanje) neophodno je djetetu u školi izmjeriti tjelesnu temperaturu. Ako djeca/učenici razviju simptome COVID-19 tijekom boravka u ustanovi, odgojitelji/učitelji odmah obavještavaju roditelje/staratelje, koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete.

Molimo roditelje da se pridržavaju svih uputa. Sigurnost djece nam je na prvom mjestu te nam je potrebna vaša suradnja kako bismo im osigurali nesmetano učenje i razvoj.

Želimo Vam sretnu i uspješnu novu školsku godinu.
Djelatnici Škole i Vaša ravnateljica