UPIS U 1. RAZRED ŠKOLSKE GODINE 2020./21.

Poštovani roditelji!

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života. Prije upisa u prvi razred obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta. Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području, bez obzira na to u koju će se školu dijete u konačnici upisati.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta podrazumijeva:

1.Liječnički pregled kod školske liječnice dr. Nede Ferenčić Vrban: Služba za školsku i adolescentnu medicinu - Ghandijeva 5.

Narudžbu ćete napraviti na stranici www. terminko.hr gdje ćete moći dobiti termin i uputnice za pretrage te ne morate dolaziti u ambulantu.

2. Razgovor s djetetom u svrhu utvrđivanja spremnosti za školu provode u školskim prostorijama stručne suradnice: defektologinja Zorica Husinec i pedagoginja Božena Rajič.

Termine razgovora u školi, kao i ostale najvažnije informacije o upisu djece u 1. razred dobit ćete na roditeljskom sastanku koji će se održati u predvorju naše škole 17. ožujka s početkom u 17:30. Ako ste spriječeni doći na roditeljski sastanak, molimo vas da nazovete stručnu službu na 01/3483-812, ili dođete osobno u školu dogovoriti termin razgovora.

Razgovori u školi će biti raspoređeni u periodu od 23. ožujka do 3. travnja te po potrebi i poslije tog datuma, podjednako u prijepodnevnim kao i u poslijepodnevnim satima.

Molimo roditelje djece koja su prošle godine dobila odgodu upisa i one koja će se upisati prijevremeno u šk.god. 2020./2021. da se u školu jave ranije.

Redoslijed pregleda kod školske liječnice i razgovora u školi može biti i obrnut.

DODATNE INFORMACIJE
Prijevremeni upis u prvi razred svoga djeteta može zatražiti roditelj za dijete koje će do kraja 2020. godine navršiti šest godine života. Zahtjev (Obrazac 6.) se podnosi Uredu državne uprave najkasnije do 31. ožujka 2020. godine. Po uredno podnesenom zahtjevu Ured će uvrstiti dijete na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području.
Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj osim zahtjeva dostavlja i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.
Prijevremeni upis odobrit će se djetetu na temelju dokumentacije o rezultatima psihološkog testiranja i mišljenja Stručnog povjerenstva škole (Obrazac 4.a).

Odgodu upisa u prvi razred osnovne škole može zatražiti Stručno povjerenstvo škole nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta. Prijedlog i mišljenje za odgodu upisa dostavlja Uredu na obrascu 4. a. Djetetu kojem je odgođen upis u prvi razred osnovne škole sljedeće godine bit će uvršteno na popis školskih obveznika radi ponovnog utvrđivanja psihofizičkog stanja.

Privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred roditelj podnosi Uredu (Obrazac 6.). Osim zahtjeva roditelj dostavlja i medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta, te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.