Korisničko ime unijeti bez @skole.hr

Prijaviti se mogu svi koji posjeduju AAI@EduHr elektronički identitet.

Glazba

1 1 1 1 1 3.67 (Glasova: 3)

Riječima H.W. Longfellowa,glazba je univerzalni jezik čovječanstva.Realno gledajući,hrpa glupsti,ali činjenica da glazba ima neopisiv utjecaj na pojedinca je neoboriva.Pojam glazbe se proteže od nota i tekstova zapisanih na komadu papira,pa sve do divne harmonije izvedene na nekoj pozornici.Istraživanja o povezanosti ljudskoga mozga i psihe sa glazbom sežu zaista u duboku prošlost.Glazba npr. aktivira i lijevu i desnu polutku mozga i potiče razvitak mašte,kreativnost,viđenje boja i okoliša,a svime time i razvitak normalne osobe.henry-wadsworth-longfellow-9385673-1-402Dokazano je da će se čovjekovo psihičko stanje,osjećaji  nakon nekog vremena prilagoditi glazbi koju čuje.Isto tako je dokazano da je glazba jedan od ključnih čimbenika u pokazivanju i razvitku stabilnih emocija.Da ne duljim...Ut solet,među mojim vršnjacima najpopularniji su glazbenici i pjesme koje se kontinuirano vrte po radiju ili mtv-u(hipotetski,ovo bi vrijedilo da mtv nije na rubu raspada i postanka televizijskom kućom koja graniči turskim dnevnim programom) i koje su popularne na youtube-u  i drustvenim mrežama.Uzmimo u obzir činjenicu da ja nisam u filmu toga žanra glazbe,pa sam pronašla pouzdane izvore koji podržavaju istinitost ovoga članka.Izvor me uputio u smjeru Eda Sheerana,Dua Lipe,Nicki Minaj,Harry Stylesa(izvrstan single album. Pourquoi?Parce que),Rihanne,Zare Larsson,Louise Johnson,etc.Kao što rekoh,nisam ljubitelj,ali moram istaknuti da je fenomenalno to što su ljudi sposobni proizvesti generičnu pjesmu generičnih stihova koja je malčice drugačija od prethodne,a i dalje ljude navuči na nju i zaraditi poveću svotu novca.Osobno mi se sviđa to što se u posljednje vrijeme u žanr pop glazbe uvode elementi krajnje zapostavljenih žanrova poput nekog soula ili reggaea.Glazba će definitivno u nekom pogledu u budućnosti napredovati,pitanje je samo hoće li se vrtiti trenutno postojeće odrednice ili će se otkrivati nešto posve novo.Hvala na pozornosti,nastavite slušati glazbu koju slušate i ne postavljajte si granice,nema potrebe.

Školska godina 2023/24

S. Prije p. Poslije p.
1. 8.00-8.45 14.00-14.45
2. 8.55-9.40 14.50-15.35
3. 9.50-10.35 15.45-16.30
4. 10.40-11.25 16.40-17.25
5. 11.30-12.15 17.30-18.15
6. 12.20-13.05 18.20-19.05
7. 13.10-13.55  

jpg Kalendar 2023/24

Streljački klub "Kustošija"