Wargaming League

wot2

Wargaming League je nakon LOL turnira najpoznatije sportsko gaming natjecanje koje je 2011. dobilo posebni pečat i potvrdu od IGN-a i Golden Joystick nagradu. Možda neki sumnjaju u ovo, ali WOT turniri su ravnopravni i priznati sportski događaji.

World of Tanks je ruska igrica koja je došla u javnost 2008. godine i iako je bila grubo napravljena i s malim budžetom, mnogi su je zavoljeli i čak financijski pomogli Wargaming. Net u poboljšanju igre kao što je danas i stvarno, nemam riječi, savršena je.

wot4

No, o samoj igrici postoji opis u drugoj kolumni (ovdje), ja ću pričati o samim turnirima. World of Tanks svake godine održava napete turnire u kojima se bori po 7 igrača u jednom timu. Samo najbolji od najboljih su izabrani za te turnire i to su oni koji igraju Clan Wars, 12 timova je izabrano da uđu u borbu za titulu svjetskog prvaka.

wot1    wot3

Ove godine pobjednici su bili Hellraisersi koji su zaradili nevjerovatnih 150 000 američkih dolara u tehnici, kešu i čekovima. Velike finale je odigrano na 13 različitih mapa i umjesto da se pobjednik odlučuje nakon 9 bitaka nego nakon 13, naravno postoji šansa da jedan tim povede u velikoj razlici i dogodi se da je nakon pet rundi rezultat 5:0, tada automatski pobjeđuje i ide dalje, isto je i sa 6:1 itd. Hellrasieri su bili vrlo nervozni i prvu bitku su katastrofalno izgubili što ih je razbudilo i tada su za vrijeme pauze smislili nepobjedivu strategiju koja ih je dovela do pobjede i titule svjetskih prvaka s nevjerojatnih 7:1.

wgl

No sve je to ispalo malo čudno, nakon završetka slavlja ja, kao i mnogi drugi koji su gledali stream izravno, smo se zapitali "A što se dogodilo s prošlogodišnjim maherima ?" i stvarno, pitanje je bilo na mjestu. Dva najpoznatija klana u WOT-u su Kazna Kru (Punishment crew) i Na'Vi (Natus Vincere) su zakazala što je bilo vrlo neobično. Nakon dulje rasprave svi smo se složili da su Na'Vi i Kazna Kru bili vrlo bahati i previše samouvjereni, naime prošle godine su prvaci bili Kazna Kru, na Na'Vi su došli do drugog mjesta jednostavno zato jer su svi ostali timove bili jako loši. Iako je bilo neočekivano razni klanovi su se ojačali višestruko i lagano nadvladali taktiku bivših prvaka jer ju Kazna niti Na'Vi nisu ni mijenjali u nadi da će još uvijek upaliti. No, bez obzira na to razočaranje WGL Championship Tournament je ove godine bio vrlo napet, nezaboravan, zabavan i u svaku ruku nevjerojatan. Preporučam svim gamerima koji vole polu-arkadne igrice s malo boljim fizičkim sistemima i uglađenim kontrolama da počnu igrati WOT, tko zna, možda jedan dan baš vi (nadam se i ja) budete na tom postolju držali ponosno pobjednički pehar.