Prijaviti se mogu svi koji posjeduju AAI@EduHr elektronički identitet.

The power of a connected world - Global letter exchange (Varanasi, India)

1 1 1 1 1 3.95 (Glasova: 93)

Our fith graders have just received letters from India

Instagram, Twitter, Facebook, sms poruke, mailovi- sve je to cool, ali dobiti pravo pismo, okretati ga u rukama, čitati ga i po nekoliko puta, pokazivati ga prijateljima, mami, tati, baki, djedu, ma svima zapravo - e, to je stvarno divan osjećaj! Doznajte kako učimo engleski jezik i pritom se jako zabavljamo.


Učenici petih razreda dopisuju se sa svojim vršnjacima iz Texasa, Kanade, Indije, Indonezije, Filipina, Egipta, Tunisa, Turske, Rusije, Vijetnama i Malezije. Impresivno, zar ne?
Nakon uzbuđenja od pisanja pisama i slatkog iščekivanja odgovora naših novih prijatelja, primili smo prvi paket. Iz daleke Indije, grada Varanasija. Varanasi je sveti grad s više od 2000 hramova za kojeg je  Mark Twain rekao da je stariji od povijesti, stariji od svih tradicija. A naša pisma su stigla upravo iz tog grada!

Naši novi prijatelji nas pozdravljaju na svom jeziku, ali, zamislite, i na hrvatskom. Pozivaju nas da ih dođemo posjetiti u njihovu školu, Sunbeam School Lahartari. Voljeli bi oni doći i nama u posjet, svi već znaju za Hrvatsku i pogađate - obožavaju našeg Modrića. Ali i Arenu u Puli i osječku Tvrđu. Nije li to nevjerojatno? Naša mala zemlja je tako poznata. A i naša škola! Naučili su nas puno toga o svojoj zemlji, festivalima, hrani, onome što ih čini posebnima. U svim njihovim pismima osjeća se ogromna ljubav i poštovanje prema svojoj kulturi, ali i prema svim ljudima. Poručuju nam da je Indija, sa svojih milijardu i tristo milijuna ljudi, zemlja „ogromnog jedinstva u tolikoj različitosti". Kakvo nevjerojatno iskustvo! Jako su znatiželjni naučiti još više o našoj zemlji i našim običajima. Jedva čekamo! S nestrpljenjem očekujemo i druga pisma. Dragi prijatelji s druge strane svijeta, hvala vam od srca!

 

The power of a connected world- a new project of our fifth graders

What do we do?
We connect with our peers around the world.
We meet new friends.
We meet new cultures, learn about their customs and traditions.
We turn our new experience into valuable knowledge that makes all our lives better, more beautiful and totally enriched.

How?

We write letters to each other, send postcards and handmade gifts. We talk to our new friends via Skype Collaborations.

Why do we do it?
Because it makes us incredibly happy.


With special thanks to all the teachers participating in our project: Ms. Shimmi Sharma (Varanasi, India), Ms. Anna Tkachuk (Labytnangi, Russia), Ms. Suchitra Menon (Bangalore, India), Ms. Ann Garrett (Waco, Texas), Mr. Abu Bakar (Tropodo, Jawa, Indonesia), Ms. Ayla Algan (Manavgat, Antalya, Turkey), Mr. Hari K.Patcharu (Pradesh, India),
Ms. Nagihan Öztürk (Ereğli, Konya, Turkey), Mr. Luu L. M. Trung (Ho Chi Minh City, Vietnam), Ms. Salwa Dressy (Cairo, Egypt), Ms. Elisa Waingort (Calgary, Canada), Mr. Michael Dela Morella (Pasig City, Philippines), Ms. Svetlana Goryacheva (Nizhegorodskaya obl, Russia), Ms. Erica C. Y. Ning (Sandakan Sabah, Malaysia), Mr. Selman Yazici (Istanbul, Turkey).

Indija Varanasi 1

Indija Varanasi 4 Indija Varanasi 5

Indija Varanasi 6 Indija Varanasi 7

Indija Varanasi 3

india 8 res

svi res

 

Školska godina 2020/21

S. Prije p. Poslije p.
1. 8.00-8.40 14.10-14.50
2. 8.50-9.30 14.55-15.35
3. 9.40-10.20 15.45-16.25
4. 10.25-11.05 16.35-17.15
5. 11.10-11.50 17.20-18.00
6. 11.55-12.35 18.05-18.45
7. 12.40-13.20  
8. 13.25-14.05  

hr/pocetna/prijavaRaspored ulaska u šk.

jpg Kalendar 2020/21

Obrasci

jpg Ispričnica roditelja

jpg Upis u drugu školu

jpg Upis u izbornu

jpg Ispis iz izborne

jpg Ispisnica iz OŠ

Office365

Profesori i učenici imaju pravo na besplatni Office365.

Upute za preuzimanje

Streljački klub "Kustošija"