Home ] Škola ] Djelatnici ] Učenici ] Šk.List ] Likovna K. ] Sport ] K.Gostiju ]

vijesti iz škole i oko nje

TKO SE KRIJE IZA MASKE ?

Ovogodišnji školski maskenbal okupio je mnoštvo šarenih, zanimljivih i neobičnih maski pa prosudbena komisija nije imala lagani zadatak. Došle su princeze, vile ,drveće i cvijeće, klauni i dimnjačari ...Prvu nagradu osvojio je 3. c za zajedničku masku - grožđe .

"PROLJEĆE U MOJOJ ŠKOLI "

Zbog nedostatka novca za uređenje škole pokrenuta je akcija u kojoj su roditelji učenika razredne nastave uredili učionice i park oko škole. Roditelji su oličili zidove dviju učionica ,kupili nekoliko zavjesa ,jedan televizor i sadnice vrba .Jedan je roditelj izradio dio namještaja -rekao je ravnatelj Ž. Kozina .Razrednici su pozvali ili će pozvati i ostale roditelje da se uključe u akciju .

UNIŠTAVANJE ŠKOLSKE IMOVINE

Osim često razbijenih stakala, crjepova, prelomljenih mladih sadnica, išaranih vanjskih zidova ovog smo proljeća mogli vidjeti i novu ideju vikend - razbijača. Oštetili su spomenik poginulim braniteljima u školskom dvorištu pa je dio spomenika morao privremeno biti uklonjen kako ne bi nekoga ozlijedio .Na zamolbu upućenu roditeljima i susjedima škole javili su se mnogi građani i pomogli u otkrivanju počinitelja .

"PAVAO I NJEGOV GLAVAO "

Iza ovog neobičnog naslova krije se vesela i duhovita Igrana antologija hrvatske dječje poezije koju je 2 . ožujka 2000. izveo glumac Hrvoje Zalar u športskoj dvorani. Uz pomoć gitare i nekoliko rekvizita pjevao je i glumio stihove G. Viteza , G. Krkleca ,D. Tadijanovića ,P. Kanižaja i drugih hrvatskih pjesnika .Predstava se učenicima tako svidjela da su pričajući o njoj zainteresirali i one koji je nisu gledali pa je  nakon mjesec dana ponovljena .

GDJE SE PRIPREMA MLIJEKO ?

Učenici četvrtih , sedmih i osmih razreda posjetili su sredinom travnja Tvornicu "Dukat ". Odjeveni u bijele kute prošetali su njezinim pogonima za preradu i pripremu mlijeka .Na odlasku počastili su se Dukatovim proizvodima.

POZNATI KOŠARKAŠI "CIBONE " KOD NAS !

Košarkaši "Cibone " B. Đidić i D. Bagarić bili su gosti u našoj športskoj dvorani 6. ožujka .U razgovoru s njima saznali smo da su visoki 220 cm - Bagarić,206 cm -Đidić¸ da nose tenisice broj 54 -Bagarić ,50 -Đidić te da se košarkom bave od trinaeste godine .Na kraju su nam pokazali svoje košarkaško umijeće ,ali Bagariću baš nije išlo, a Đidić je uspješno zakucavao koševe .Susret je završio obveznom podjelom autograma .