Branimir Kasun

Idem u 7.d razred OŠ grofa Janka Draškovića.
Odličan sam učenik i prolazim s 5.00, no nije baš sad da mi je učenje životna zabava. Ponekad sam dosta lijen i to kad je riječ o stvarima koje 'moram' i bavim se svim i svačim. Imam puno prijatelja
koji su jako veseli, neki su malo življi, neki malo mirniji, ali dobri su. Volim kompjutere i sve u svezi s njima, prije sam dosta gledao TV,a sada malo manje. Igram i nogomet i volim sve sportove, a o tome kakav sam u njima pitajte moje prijatelje (ja mislim da sam ok). Rijetko se tučem i svađam, ali me braća ponekad znaju stvarno razljutiti. Naj bolji filmovi i serije su mi 'Bračne vode', 'Mućke', 'Allo, allo', 'Gospodar Prstenova 1,2,3', 'Kad jaganjci utihnu'...
Na profesore nemam zamjerki, moj profesor iz informatike ne viče skoro nikad, nije previše strog. Da bi se razljutilo moju razrednicu treba neki dobar razlog i ona isto dosta toga tolerira. Volim se smijati i izmišljati fore, skupa sa prijateljima.

Jelena Kopčić

Bok! Zovem se Jelena Kopčić. Idem u 7.d OŠ grofa Janka Draškovića. Najdraži predmet mi je matematika i informatika. Volim čitati knjige, ali to ne znači da jedva čekam da pročitam lektiru, već volim pročitati neku knjigu koja nije obavezna. Najdraža mi je "Harry Potter i red feniksa", iako sam pročitala sve dijelove. Od filmova najradije pogledam neku dobru komediju, a najbolje su mi "Svi su ludi za Mary", sva tri dijela "Mrak filma", "Glup i gluplji" itd. Najdraže jelo su mi lazanje, a najdraže piće Cocta. Volim surfati po Internetu, često i pretjeram u tome, no smatram da se tako stvarno puno može naučiti.
Idem u glazbenu školu ''Vatroslav Lisinski'' (sviram klavir), treniram karate u KK ''Vrapče'', te učim engleski u školi stranih jezika ''Euro-jezici''. U slobodno vrijeme volim otići u kino ili prošetati gradom, no, nažalost, to se dogodi vrlo rijetko.
Na ovom natjecanju sudjelovala sam i prošle godine i svidjelo mi se. Puno se može naučiti i vrlo je korisno, a i zabavno. Radila sam tekstove za ''EU i mladi'', neka pitanja za kviz i zanimljivosti za ''Jeste li znali''.

Antonija Horvat

Hy!
Zovem se Antonija Horvat. Idem u 8.b razred OŠ Janka Draškovića. Najdraži film mi je ''Malo dobrih ljudi''.  Najdraži glumac mi je Tom Cruise, a glumica
Nicole Kidman.  Najdraži hobi mi je shoppingiranje, te lutanje gradom. Veliki sam gurman, jedem sve i pijem sve.
Ovo natjecanje pozitivno je utjecalo na moju edukaciju, i na moje stavove o Europskoj uniji...Nisam imala puno posla oko natjecanja, pisala sam o povijesti te  o članicama i širenju.

Ivan Čakarić

E bok!
Koliko vidite zovem se Ivan Čakarić. Idem u 7.b razred OŠ grofa Janka Draškovića. Najdraži film mi je 'Pipi duga čarapa''. Ne volim čitat niti pretjerano gledat televiziju. Treniram nogomet te pohađam satove engleskog i njemačkog jezika. Volim skijat, jest sladoled a najgore mi je igrat utakmicu po blatu. Uvijek sam spreman na šalu i zafrkanciju.
Sudjelovanje na ovom natjecanju uvelike mi je razjasnilo neke dvojbe. Imao sam dosta posla oko svega, nije mi bilo teško i mislim da se trud  isplatio. Na početku rada moji stavovi o Europskoj uniji bili su nikakvi, ali sada mi se sve posložilo na svoje mjesto.

Jeste li znali?

Za provedbu projekta zaštite vučje populacije u Hrvatskoj, Europska komisija izvojila je preko 3 milijuna kuna. Inače projekt uključuje: upravljanja vukovima, praćenje populacije vukova, uspostavljanje sustava nadoknade štete te podizanje svijesti o mogućnosti suživota s vukovima.

OŠ grofa Janka Draškovića, Zagreb - Login@Europe 2005