drop down joomla login module

Uskrs je i vrijeme darivanja potrebitima

Dobrotvorna akcija 3

Nedavno je u našem razredu psihologinja Sonja Jarebica iz udruge "Ti si ok" održala nekoliko radionica na kojima smo se i sprijateljili. Tako je ona postala naša "teta Sonja". Ispričala nam je tužnu priču jedne obitelji iz Vukovara  o majci koja se brine o sedmero djece, dvije djevojčice i sedam dječaka u dobi od 5 do 14 godina.

Ta hrabra samohrana majka se brine o svojoj djeci,  ali je prigrlila i djecu  svoje sestrične koja je umrla,  i tako pokazala koliko veliko srce ima. Udruga "Ti si ok" joj već duže vrijeme pomaže preko škole "Blago Zadro" u Vukovaru pa smo se i mi uključili u tu dobrotvornu akciju. Uz pomoć roditelja skupili smo sve što smo mislili da je osnovnoškolcima potrebno i da će ih razveseliti  za nadolazeće uskrsne blagdane. Napisali smo im pismo u kome smo im se predstavili, neki od nas su napisali i svoje osobne poruke, a poslali smo im i svoju grupnu fotografiju  te jedan  krasan crtež za koji  autorica Drita kaže da  simbolizira slobodu, ljubav i nadu.

Dobrotvorna akcija 1      Dobrotvorna akcija 2

"Dragi prijatelji,

mi smo 7.d razred iz OŠ grofa Janka Draškovića u Zagrebu. Čuli smo za vas od naše tete Sonje koja je  s nama u ožujku održala tri radionice. Zato ćemo vam se najprije ukratko predstaviti.

7.d odjel nije postojao u ovoj školi od početka; nastao je tek u petom razredu tako da je od nekolicine učenika iz svakog četvrtog razreda formiran ovaj naš. I to je glavni uzrok svih naših problema jer  ne funkcioniramo složno pa svatko vuče na svoju stranu. Ipak, kada nekome treba pomoć, udružimo se i pomognemo mu.

Nismo veliki razred, tek nas je 21, ali se imamo  čime pohvaliti: najveći dio nas se bavi sportom (tenisom, mačevanjem, sinkroniziranim klizanjem, rukometom, nogometom, boksom) i, kad bismo zbrojili sve naše klupske, državne i međunarodne medalje, bilo bi ih popriličan broj. Ima među nama i pokoja nježnija duša koja se bavi glumom i crtanjem (i to vrlo uspješno). Neki su vješte mažoretkinje, neki dobri biciklisti, neki vole slagati modele od lego kockica, a ima i onih koji se ne bave ničim pa im je jedini sport zafrkavanje po hodnicima, a umjetnost varanje profesora, ali samo dok ne pretjeraju jer tada slijedi razgovor s razrednicom, a tu nikakvo umijeće ne pomaže :)

Teta Sonja nam je rekla da vas ima sedmero i da živite skromno. Stoga smo se odlučili poslati vam malo znakova naše pažnje u obliku korisnih i slatkih stvarčica. Nije mnogo, ali je od srca.

Vaš 7.d "

Teta Sonja nam je uručila i simboličnu zahvalnicu koju ćemo ponosno  izvjesiti u našoj matičnoj učionici. Nadamo se da će našim novim prijateljima sve što smo  poslali koristiti i uljepšati Uskrs. Želimo im sretan Uskrs i svako dobro uz poruku naše Tonke

"Budite svoji, učite i nemojte nikad odustajati ni od čega koliko god neki put teško bilo. Trudite se koliko god možete u životu i budite dobri ljudi."

Školska godina 2020/21

1. 8.00-8.40 14.10-14.50
2. 8.50-9.30 14.55-15.35
3. 9.40-10.20 15.45-16.25
4. 10.25-11.05 16.35-17.15
5. 11.10-11.50 17.20-18.00
6. 11.55-12.35 18.05-18.45
7. 12.40-13.20
8. 13.25-14.05

hr/pocetna/prijavaRaspored ulaska u šk.

jpg Kalendar 2020/21

jpg Upis u izbornu